Szkolne Koło PCK "Wiewiórka"

Opiekun: Renata Wiśniewska

Podsumowanie akcji Gorączka Złota       25.05.2018r.

W kwietniu i maju Szkolne Koło PCK prowadziło zbiórkę miedzianych monet 1-,2- i 5- groszowych. Jest to akcja ogólnopolska ph. Gorączka złota. Ma ona na celu zebranie tych monet o najniższym nominale, które często poniewierają się w naszych domach i wykorzystanie ich na cele osób potrzebujących, głównie dzieci.  W naszej szkole do akcji włączyły się wszystkie klasy, a także indywidualni uczniowie przynosząc często powyżej 2 kg takich monet. Łącznie nasza placówka zebrała ponad 54 kg drobnych pieniążków, które po przesortowaniu zgodnie z nominałem zostały przekazane do Oddziału PCK w Płocku. Klasy i osoby wyróżniające się w zbiórce otrzymają specjalne dyplomy z podziękowaniem, wręczone na forum szkoły. Opiekun Szkolnego Koła PCK Renata Wiśniewska dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji i zachęca już dziś do gromadzenia małych pieniążków na następny rok.

prev next

Akcja "Gorączka Złota" 2018

Od 12 marca do 15 maja 2018r. Szkolne Koło PCK organizuje akcję zbierania 1-,2-,5- groszówek. Jest to ogólnopolska zbiórka pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża pt. "gorączka Złota". Celem tej akcji jest zebranie tych najdrobniejszych monet, które często poniewierają się w domach i przekazanie na potrzeby dzieci będących w trudnej sytuacji losowej.
Każda klasa otrzymała słoik na monety, do którego uczniowie mogą wrzucać przyniesione grosze. Osoby z bardzo dużą ilością monet proszone są bezpośrednio do sali 21.


prev next