02.01.2019r.

Zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt

 Relacja z akcji przeprowadzonej w naszej szkole w grudniu 2018. Zbiórka na hotel dla bezdomnych zwierząt w Małej Wsi.


30.10.2018r.

Spotkanie z SPR Orlen Wisły Płock

 Relacja ze spotkania z naszymi uczniami.30.10.2018r.

Relacja z obozu sportowego

 Relacja z obozu sportowego w Chorwacji, który odbył się w maju 2018 roku, przygotowana przez organizatorów wycieczki. Pięć filmików do obejrzenia na naszym koncie na Youtube.


18.10.2018r.

Nasi uczniowie młodymi aktorami

 Spektakl "Nie daj się oszukać"


14.11.2017r.

RapPedagogia w naszej szkole

W dniu 14 listopada 2017 roku w ramach realizacji programu profilaktyki uzależnień „Używkom mówię- Nie” w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Radzanowie, odbyły się spotkania „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”. 
Link do wydarzenia


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

W dniu 1 września 2017 r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2017/18. W krótkim programie artystycznym przygotowanym przez nauczycieli uczniowie wspominali minione wakacje, a powrót do szkoły powitali wierszami i piosenkami. W szczególny sposób powitali uczniów klas pierwszych. 

OBÓZ SPORTOWY - CETNIEWO 2017

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wyjechali na obóz sportowy do ośrodka olimpijskiego COS w Cetniewie. Hektolitry potu, otarcia, siniaki czy odciski to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na naszych sportowców. Oczywiście każda praca musi być wynagrodzona o co zadbali też trenerzy umilając wolny czas wycieczkami brzegiem morza, spacerami głównym deptakiem Cetniewa czy tez zajęciami na basenie gdzie nasi uczniowie mogli korzystać z udogodnień takich jak sauna, jacuzzi czy zjeżdżalnie wodne. Mimo ogromnego wysiłku na twarzach naszych sportowców rysował się uśmiech i zadowolenie. To był wspaniały czas. Do zobaczenia za rok :)

XIX MAZOWIECKI FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ

Juz po raz XIX w naszej szkole został zorganizowany MAZOWIECKI FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ. Całej imprezie towarzyszyła atmosfera uśmiechu, radości i przede wszystkim dobrej zabawy. Uczestnicy zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko przez co jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Z niecierpliwością czekamy na XX jubileuszony festiwal w przyszłym roku.


MAZOWIECKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O PUCHAR WÓJTA I RADY GMINY RADZANOWO

Dnia 14.01.2017 roku na terenie Zespołu Szkół w Radzanowie odbył sie Mazowiecki Turniej Piłki  Ręcznej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Wójta i Rady Gminy Radzanowo.  


SZLACHETNA PACZKA - RADZANOWO 2016

Uczniowie naszej szkoły jak wszystkie dzieci na świecie z utęsknieniem oczekują na święta Bożego Narodzenia i to niekoniecznie z przyczyny otrzymywanych w tym czasie prezentów. Nasi uczniowie wprost uwielbiają takie prezenty rozdawać
Jak co roku postanowili wziąć udział w akcji „Szlachetna paczka”(ponad 100 uczniów wzięło udział w akcji). Kiedy dokonywali wyboru rodziny, którą chcieli obdarować łzy ogromnego współczucia kręciły się w oczach, tak trudno było dokonać wyboru, tyle dzieci żyje w ubóstwie i tyle potrzebuje pomocy. Nie mogąc opanować odruchu serca wybrali tym razem dwie rodziny, które chcieli uszczęśliwić świątecznymi prezentami. Tym razem wybrali dwie rodziny z Sierpca: samotna matka wychowująca troje dzieci oraz samotny tata wychowujący czworo dzieci.

W sobotę : 10-12-2016 grupa młodzieży, inicjatorów szlachetnej paczki przekazała zebrane artykuły do magazynu „Szlachetnej paczki” w Sierpcu. Od wolontariuszy zajmujących się wybranymi rodzinami dowiedzieliśmy się, że dary te zostały przyjęte ze łzami radości. Szczególnie dzieci były bardzo uradowane z otrzymanych prezentów. Możemy być dumni z naszych uczniów, ze potrafią patrzeć sercem na drugiego człowieka, że chcą pomagać innym.
„Najlepiej widzi się sercem”ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA PŁOCKIEGO SCHRONISKA

W tym roku postanowiliśmy pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom. Samorząd uczniowski przeprowadził zbiórkę pieniędzy na karmę dla psiaków i kotów z Płockiego schroniska. Akcja trwała tylko 2 dni a i tak udało nam się uzbierać na zakup ponad 150kg karmy!! Dodatkowo uczniowie przynieśli "niezbędniki zimowe" ( koce, poduszki, dywany i kołdry). Możemy wam obiecać, że to nie jest ostatnia paczka jaką przekazaliśmy schronisku :)


OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

Dnia 9.12 (piątek) uczniowie naszej szkoły wyjechali do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl "Opowieść wigilijna". Po spektaklu przeszliśmy pięknie ozdobioną ulicą Tumską do Książnicy Płockiej gdzie uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach związanych z archaizmamy. Oczywiście wygłodniali postanowiliśmy cos zjeść przed powrotem do szkoły :)


25 LECIE HUFCA ZHP MAZOWSZE PŁOCK - RADZANOWO 2016

W dniach 25-26 listopada 2016r w Radzanowie odbył się Złaz drużyn harcerskich z okazji obchodów 25-lecia Hufca ZHP "Mazowsze" Płock. W Rajdzie wzięły udział drużyny harcerskie i starszoharcerskie z Bodzanowa, Blichowa, Nowego Miszewa, Sikorza, Gąbina, Radzanowa- razem z wolontariuszami ok.200 osób. Gospodarzem tegorocznych obchodów Dnia Myśli Braterskiej była 2 DSH „Wędrowne Ptaki” z Radzanowa, a lokalu użyczył Zespół Szkół w Radzanowie . Wójt Gminy Radzanowo zasponsorował wszystkim smakowitą grochówkę. To niezwykły dzień w harcerskim kalendarzu- święto harcerek i harcerzy zrzeszonych w Hufcu Mazowsze, dla których służba drugiemu człowiekowi jest fascynującym i pożytecznym przeżyciem. Honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz, który w podziękowaniu za troskę o sprawy wychowania dzieci i młodzieży oraz za pomoc okazaną ZHP w jego pracy wychowawczej, został uhonorowany Srebrną Odznaką Przyjaciół Harcerstwa. Otrzymał ją z rąk zastępcy komendanta Chorągwi Mazowieckiej harcmistrza Tomasza Sobolewskiego. Komendant Hufca ZHP "Mazowsze" Płock zadbał, by strudzonym wędrowcom nie zabrakło słodkości, a każdy odjechał z pamiątkową przypinką z logo złazu. Wszyscy bawili się znakomicie - to był wartościowy i pełen radosnych wrażeń weekend.
Czuwaj!


TURNIEJ RYCERSKI

Dziś w naszej szkole odbył się prawdziwy turniej rycerski przygotowany przez pana S. Dziębowskiego. Mogliśmy przenieść się do czasów rycerskich. Rzut podkową, tańce, koło fortuny czy pasowanie na rycerza to tylko wybrane z wielu konkurencji w których nasi uczniowie brali udział. Wszystko to odbywało się w przepięknie ozdobionej sali CKiS w Radzanowie, dzięki której mogliśmy jeszcze bardziej poczuć klimat tamtych czasów.


Żywa lekcja historii - IMPERIUM RZYMSKIE

Podczas tej lekcji historii "oczyma wyobraźni" przenieśliśmy się do starożytnego Rzymu. "Zobaczyliśmy" antycznych legionistów, ich techniki walki oraz elementy uzbrojenia.

Uczniowie mogli przymierzyć repliki zbroi, stanąć w szyku bitewnym i poczuć się jak prawdziwi rzymscy żołnierze. Pokrótce zapoznano nas z rzymskim prawem i karami. Niektórzy na własnej skórze mogli się ,,przekonać”, jak były one dotkliwe ;)


98 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości. Jest to dzień szczególny, przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Z tej okazji  odbyła się w naszej szkole akademia, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem J. Kwiatkowskiej i S. Dziębowskiego. Uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne dla Polaków wydarzenia oraz walkę o odzyskanie tożsamości narodowej

 


JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

Dziś w naszej szkole odbyły się zajęcia „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Jest to akcja  promująca noszenie elementów odblaskowych. Związana jest ze zmianą przepisów ruchu drogowego, które od 31 sierpnia wprowadzają konieczność noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. W ramach akcji w kilku szkołach na terenie Mazowsza odbędą się imprezy promujące bezpieczeństwo na drodze. W akcji tej znalazły się również elementy pierwszej pomocy oraz krótki sprawdzian z umiejętności jazdy na rowerze.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

Uśmiechnięci, pełni energii i entuzjazmu przywitaliśmy się ze swoimi przyjaciółmi na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość poprowadził Pan Dyrektor Bolesław Urbaniak. Pan Dyrektor przypomniał nam wszystkim, jak bardzo ważne jest stawianie sobie kolejnych celów, które prowadzą do sukcesu, ukończenie kolejnej klasy, dobre oceny na świadectwie. Zwrócił też uwagę na to, że szkoła to nie tylko nauka, ale też miejsce gdzie liczy się przyjaźń, uczciwość, rzetelność i empatia, bo z tym wszystkim wchodzi się w dorosłe życie.ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16

Na hali sportowej  odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/2016. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły.1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI

W naszej szkole odbyła się akademia z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Jest to bardzo ważna rocznica stad pomysł by wraz z akademią odbył się konkurs z wiedzy o historii Polski. Uczniowie chętnie przystępowali do konkursu. Walka o miano "najlepszego" trwała do ostatniego pytanie.  

ZAWODY REJONOWE W PIŁCE RĘCZNEJ

W dniu 24.02 w naszej szkole odbył się pierwszy etap zawodów piłki ręcznej. W imprezie oczywiście brała udział silna reprezentacja naszej szkoły ( dziewcząt i chłopców). W tym krótkim filmiku przedstawiamy próbkę możliwości naszych szczypiornistów ;)


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________